ICC profily tiskových zařízení prakticky

  Registrace

  Tímto se závazně přihlašuji na seminář.

  Termín:

  Praktický odborný seminář o tvorbě tiskových ICC profilů.

  Již jste mnohokrát slyšeli, jak si teoreticky vytvořit tiskový ICC profil pro vaši tiskárnu, ale v praxi se to nepovedlo, pak je tento pracovní workshop určen právě pro vás a samozřejmě i pro všechny fotografy, grafiky a tiskaře, kteří si chtějí vyzkoušet vytvoření vlastního tiskového ICC profilu.

  Seminář probíhá formou prezentace a praktických cvičení, tak abyste zvládli vytvořit ICC profil pro foto a inkoustové tiskárny a digitální produkční tiskové stroje. Nebudou chybět ani doporučení vycházející z dlouhodobé praxe při kalibracích a vytváření tiskových ICC profilů digitálních periferií. Seminář je určen pro všechny, kteří se chtějí zdokonalit ve správě barev a chtějí mít barevnost tiskových archů pod kontrolou.

  Časový rozsah je 9.00 – 13.00 hod s přestávkou.

  • Krátké shrnutí principů správy barev, tak abychom si ujasnili vše potřebné pro použití a vytvoření tiskových ICC profilů.
  • Vysvětlení rozdílů při postupu vytváření ICC profilů pro různé tiskové technologie (inkoustový a laserový tisk) a různé způsoby tisku (RIP, tiskový ovladač tiskárny).
  • Postup, jak správně udělat linearizaci pro inkoustové i laserové tiskárny (někdy výrobci nazýváno kalibrace).
  • Praktické změření a vytvoření tiskových ICC profilů, jaký typ měření použít, jaký spektrofotometr, jak ho nastavit. Prakticky si vyzkoušíte vytisknout a změřit tiskový chart pro vytvoření ICC profilu v programech X-Rite i1 Profiler a EFI Color Profiler.
  • Nastavení parametrů při generování ICC profilu v programech i1 Profiler a EFI Color Profiler, ovlivnění kresby, sytosti a skládání barev. Postupy a parametry jsou stejné ve většině ostatních programů pro tvorbu ICC profilů, proto pokud používáte jiné programy pro tvorbu ICC profilů, je jednoduché tyto nabyté zkušenosti přenést i do těchto vámi používaných programů.
  • Vyhodnocení výsledků, jaká pravidla je nutné dodržet při porovnávání výtisků z různých tiskových technologií, co nás ovlivňuje při porovnávání výtisků a mnoho dalších praktických rad.

  Každý účastník si odnese:
  • Knihu Správa barev krok za krokem
  • Osvědčení o absolvování semináře

  Pozn. Podmínkou získání Osvědčení o absolvování semináře je úspěšné absolvování písemného testu v závěru semináře.

  Přednášející:
  Jan Štor, GRAFIE CZ.

  Jan Štor dlouhodobě lektoruje odborné semináře a zaměřuje se na témata, která rozpracovává ve své konzultační činnosti, tedy zejména digitální tisk, digitální nátisk, monitorový náhled, správa barev CMS v grafických studiích, kalibrace a certifikace tiskových periferií podle ISO norem či kontrola a editace PDF dokumentů. Je autorem knihy “Správa barev krok za krokem” (vydáno 2020).

  Cena:
  2800 Kč bez DPH (3388 Kč včetně DPH)

  Místo konání:
  Pražačka offices (1. patro budovy vchod vlevo), Koněvova 141, 130 00 Praha 3.
  Parkovat můžete v okolí budovy na parkovacích zónách (30,- Kč/ hodina), nejlépe před Gymnáziem Pražačka.
  Doprava: např. ze stanice Hlavní nádraží tramvají č. 9. (cca 15min) do zastávky Vozovna Žižkov.

  Podmínky:
  1. Podmínkou účasti je registrace na tomto webovém formuláři: www.registrujse.cz/semdigitalniarchovamontaz.
  Termín uzávěrky registrace je 2 dny před termínem semináře. Dále zaslání potvrzeného dokladu o zaplacení účastnického poplatku na účet: GRAFIE CZ, s. r. o., bankovní spojení: ČSOB Praha 3, číslo účtu: 182117030/0300, variabilní symbol: SEMICC, a to na email: katerina.dykova@grafie.cz.
  2. Daňový doklad Vám bude předán v den konání semináře. V případě opožděné platby bude daňový doklad vystaven po převedení účastnického poplatku a zaslán poštou.
  3. V případě neúčasti se účastnický poplatek nevrací.
  4. Pozn.: v ceně workshopu je zajištěno občerstvení pro účastníky.

  Organizuje a odborně garantuje: GRAFIE CZ, s.r.o.

  grafie

  Více o vzdělávacím programu GRAFIE ACADEMY a vypsaných seminářích naleznete zde.